Kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym, a nieodzownym elementem tej specjalizacji jest prowadzenie spraw dotyczących władzy rodzicielskiej nad dziećmi, ustalenia i wykonywania kontaktów z dziećmi, ustalenia miejscu pobytu dziecka, ustalenia i zaprzeczenia ojcostwa. Zawsze w tego rodzaju sprawach mamy na uwadze dobro naszych Klientów oraz ich małoletnich dzieci. I choć nie brzmi to jak chwyt marketingowy, to właśnie dobro małoletnich ma dla nas priorytetowe znaczenie. Skutkiem takiego podejścia jest odmowa podejmowania działań nieetycznych, godzących w szeroko pojęte dobro dziecka oraz bezkompromisowa walka w tych momentach, w których dobro to jest zagrożone. Głośno mówimy nie, gdy skutkiem naszych działań miałaby być krzywda małoletnich. Nie godzimy się na „granie dzieckiem” i alienację rodzicielską, zwalczając je wszelkimi sposobami.
Kancelaria ma doświadczenie w prowadzeniu spraw o kontakty, gdzie m.in. z uwagi na postawę jednego z rodziców do kontaktów nie dochodziło, gdy pomiędzy byłymi partnerami występował konflikt, a także gdy ustalana była opieka naprzemienna nad dzieckiem. Formuła kontaktów każdorazowo uzależniona jest od wielu czynników m.in. faktycznych możliwości rodziców, ich predyspozycji, poziomu skonfliktowania, ale także woli i chęci samego dziecka. Zawsze staramy się przedstawić Klientowi najlepsze i obiektywnie możliwe dla niego opcje, a później doprowadzić do osiągnięcia założonych wspólnie celów.
Kancelaria w tego rodzaju sprawach często korzysta z pomocy psychologów, w tym psychologów dziecięcych i mediatorów.
Pomoc Kancelarii sprowadza się m.in. do przygotowywania pism procesowych (wniosków, odpowiedzi na wniosek, wniosków dowodowych, zarzutów do opinii biegłego itd.), reprezentacji Klientów w toku postępowania sądowego, udziału w postępowaniach mediacyjnych, prowadzenia negocjacji pozasądowych, udziału w konsultacjach z psychologami.