O autorce

Aleksandra Kabaczyńska - adwokat

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam również studia w Centrum Prawa Amerykańskiego, prowadzone przy współudziale Uniwersytetu na Florydzie. Od 2009 roku jestem członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w prestiżowych warszawskich kancelariach takich jak: Rymar i Wspólnicy, Jamka i Topolski oraz Grot Sarbiński Zimny.

Od kiedy tylko postanowiłam zostać prawnikiem, a miałam wtedy pewnie nie więcej niż 8 – 9 lat, chciałam zajmować się prawem rodzinnym. Intuicyjnie czułam, że jest to ta dziedzina prawa, która w największym stopniu wpływa na nasze życia i dotyka jego najbardziej newralgicznych stref. Dzięki uporze i konsekwencji, dziś prawo rodzinne stało się moją specjalizacją oraz głównym filarem aktywności zawodowej. Po przeprowadzeniu licznych w setkach postępowań sądowych o rozwód, kontakty, alimenty czy o podział majątku, posiadam wiedzę i doświadczenie, które umożliwiają mi skuteczną i profesjonalną reprezentację Klientów przed sądem.

Mam pełną świadomość, że prawo rodzinne jest specyficzną gałęzią prawa, wymagającą od pełnomocnika nie tylko szerokiej wiedzy i doświadczenia, ale również empatii, wrażliwości i zrozumienia. Dlatego swoich Klientów staram się otoczyć wsparciem, dążąc do zbudowania relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Zależy mi, aby moi Klienci wiedzieli, że ich sprawy są dla mnie po prostu ważne. W relacjach z przeciwnikiem procesowym pozostaję jednak bezkompromisowa, do końca broniąc interesów tych, którzy mi zaufali. Potrafię powiedzieć „nie”, gdy zmęczony postępowaniem Klient skłonny jest pójść na ustępstwa, które w mojej ocenie nie są dla niego korzystne lub też zachęcam go do zawarcia ugody, gdy uważam, że w danych okolicznościach byłoby to dla niego właściwe rozwiązanie.

Doradzam Klientom na każdym etapie sprawy, uczestniczę w profesjonalnych mediacjach oraz nieformalnych spotkaniach z udziałem stron, których celem jest pozasądowe uregulowanie spraw spornych, zwłaszcza w zakresie kontaktów z dziećmi czy alimentów. Nigdy jednak nie dopuszczam się działań nieetycznych, choć niestandardowe metody działania nie są mi obce. Niejednokrotnie korzystam z pomocy psychologów, mediatorów czy agencji detektywistycznych.

Klienci doceniają moje działania i cenią za rzetelność oraz zaangażowanie. Dla mnie jest to miara mojego sukcesu, większa nawet niż liczba wygranych spraw.

Posługuję się językiem angielskim.

Prywatnie: żona i mama niesfornego Maksa, zwanego przez bliskich Makiem; miłośniczka teatru, podróży i butów na wysokim obcasie.

e-mail: a.kabaczynska@kabaczynska-dula.pl

tel: 512-036-915